+38 (044) 353 30 36
  
+38 (050) 400 77 63
  
+38 (093) 353 30 36
Мови

Естонська з нуля

2015-07-27

   

Естонська мова - мова жителів північно-європейської країни Естонії, яка відноситься до фіно-угорської мовної сім'ї. Алфавіт естонської мови складається з 32 букв і грунтується на латинському алфавіті. Найбільш близькою до естонської мови можна назвати угорську, фінську та карельську мови, хоча у неї багато і інших близьких мов, переважно, північних народів. Естонську мову можна віднести до малих - його носіями є близько 1,1 мільйонів людей, більшість з яких проживають в Естонії.
 
Точно невідомо, коли естонська мова сформувалася, але перше письмове свідчення про неї належить римському автору Публіо Корнелію Тациту. Він у своєму трактаті «Німеччина» згадав про плем’я аести, що жили біля самого моря і говорили на мові, яка схожа на мову британців.
 
Перші записи на естонській мові належать католицькому священнослужителю Генріху Латвійському і відносяться до періоду лівонских хрестових походів. Тоді, в XIII столітті християнські місіонери не просто масово залучали до католицького вчення прибалтійських язичників, але і описували завойовані регіони і вели історичні хроніки. Генріх латинськими буквами фіксував у своїх працях не тільки варіанти власних імен, а й деякі фрази на естонській мові.
 
Після католицької експансії, як і в багатьох інших регіонах, розвитку письмової естонської мови сприяла церковна діяльність. Найдавніший зі збережених автентичних текстів - переклади на естонський основних католицьких молитов - датується початком XVI століття.
 
Розвитку естонської мови сприяв розвиток книгодрукування, але одночасно існувало два різновиди: на основі північного і південного діалектів. Як єдина мова естонська була остаточно стандартизована тільки в першій половині ХХ століття.
 
Естонці поважають свою мову, вважають її однією з найважчих для вивчення і дуже милозвучною. В Естонії навіть відзначається національне свято - День материнської мови, який відзначається 14 березня. Тому, якщо ви плануєте переїжджати в Естонію або співпрацювати з естонськими підприємцями, знання естонської мови буде для вас додатковою перевагою.

 

ПОЧНІТЬ РОЗВИВАТИСЯ РАЗОМ З НАМИ!

 
Тел.: (044) 353 30 36

Моб.: (050) 400 77 63   +38 (093) 353 30 36
Skype: ThePoint.Center