+38 (067) 238 55 15
  
+38 (095) 07 07 047
    +38 (073) 100 31 81
 
Мови

Уважаемые клиенты, просим обратить ваше внимание на то, что в феврале-марте офис компании по техническим причинам работать не будет. Разместить свои заказы вы всегда можете по телефону, электронной почте и Viber. О встрече, для подачи документов на апостиль, легализацию или для нотариального заверения, мы всегда можем договориться предварительно. Все наши контакты актуальны как и обязательства перед вами. Приносим свои извинения за временные неудобства. Благодарим за понимание.
Мы всегда будем рады вам помочь! С уважением, БП ТаТЦентр.

Підліткове кохання: три головні батьківські помилки

2016-07-11
Підліткове кохання: три головні батьківські помилки
Старші школярі, які вперше в житті відчувають романтичні почуття, переконані, що їх кохання - назавжди, а інші рутинні проблеми - це неважливі і несерйозні обставини . Дорослі в період першого шкільного кохання їх чада переживають зовсім інші емоції - тривогу за майбутнє дитини і розгубленість, тому нерідко скоюють типові помилки у відносинах з підлітками. 

«Тобі ще рано думати про кохання, тобі потрібно вчитися!» 

Заявляючи так, батьки абсолютно не беруть до уваги гормональні процеси, які відбуваються в організмі дитини. Саме через них змінюється характер підлітка, з'являється критична турбота про свою зовнішність і гострий інтерес до протилежної статі. Посилений викид гормонів викликає прискорення процесів статевої ідентифікації дитини, і в цей період закріплюються риси статеворольової приналежності. 
 
 
Заборони та обмеження, які деякі батьки намагаються впровадити на романтичні відносини - не найкращий вихід із ситуації. Такі перешкоди можуть катастрофічно позначитися на майбутньому дитини, аж до неможливості створити власну сім'ю.
 
І ще - будь-яка заборона викликає у тінейджера бажання діяти на власний розсуд, щоб довести свої права і затвердити свою дорослість. В результаті протистояння з батьками, підліток може зробити непоправні помилки і повністю вийти з-під контролю. Та й на відновлення довірчих відносин з дитиною потім доведеться затратити величезні зусилля і значний час. 

Проблема раннього сексу 

Зустрічаючись з однолітками, підліток відпрацьовує навички взаємодії з протилежною статтю, вчиться враховувати бажання іншої людини, розуміти його і свої емоції, відчувати взаємну відповідальність. Крім цього, дитина отримує досвід переходу до пестощів, розставляє власні межі дозволеного, набуває навик контролю за ситуацією. 
 
Замовчувати тему сексуальних стосунків неможливо і неправильно, адже це - природна частина людського життя. Тому, навіть якщо батьки раніше не обговорювали з дитиною проблеми статі, з появою романтичних відносин таких бесід не уникнути. Краще, якщо з підлітком поговорить один з батьків тієї ж статі, але, в принципі, головне, щоб відносини з дорослим було довірчі. Обов'язково потрібно просвітити тінейджера про захворювання, які передаються статевим шляхом, про проблеми небажаної вагітності, про ефективні методи захисту. Візьміть до уваги, що навіть багато дорослих не володіють цілком ситуацією, і підліткам достовірних відомостей з цих питань отримати абсолютно ніде.
 
Побоювання і збентеження від того, що у тінейджера виникли сексуальні відносини, знайомі всім батькам, тому говорити про статеві питання з дитиною потрібно з самого дитинства. Саме в ранньому віці формуються морально-етичні норми. Тому, якщо батьки продовжують відверто обговорювати зі своїм зростаючим чадом про секс, то ризик незворотних вчинків в підлітковому віці значно знижується. 
 

Не варто засуджувати вибір дітей 

Батьки часто намагаються вплинути на свою дитину, користуючись своїм авторитетом. Це може негативно позначитися і на відносинах між батьками і дітьми, спровокувати сварки, зашкодити любовним історіям в майбутньому. 
 
Підліток повинен сам проходити етапи вибору і побудови діалогу, вчитися на своїх помилках і вибудовувати власну модель романтичних ситуацій. І те, що підліткове кохання рідко триває все життя, не означає, що ці епізоди не важливі - саме зараз створюються моделі поведінки в дорослому житті.
Вибір коханого - це особисте право дитини, і будь-яка батьківська критика - посягання на особистий простір. Щоб зберегти довірчі відносини, батькам краще не намагатися знайти в обраній людині недоліки, а поговорити про своє перше кохання, про свої емоції в той період. Така розмова допоможе вам зблизитися з власною дитиною, закласти фундамент взаєморозуміння, отримати гарантію того, що при виникненні проблем підліток буде готовий порадитися з вами. 
 
Перша серйозна закоханість - важливий момент в житті кожного, і поставитися батькам до цієї ситуації потрібно з делікатністю і розумінням. Довіра і прийняття - це допоможе вам м'яко контролювати ситуацію, при цьому уникнути конфліктів і не нашкодити майбутньому своєї дитини.