+38 (067) 238 55 15
  
+38 (095) 07 07 047
    +38 (073) 100 31 81
 
Мови

Уважаемые клиенты, просим обратить ваше внимание на то, что в феврале-марте офис компании по техническим причинам работать не будет. Разместить свои заказы вы всегда можете по телефону, электронной почте и Viber. О встрече, для подачи документов на апостиль, легализацию или для нотариального заверения, мы всегда можем договориться предварительно. Все наши контакты актуальны как и обязательства перед вами. Приносим свои извинения за временные неудобства. Благодарим за понимание.
Мы всегда будем рады вам помочь! С уважением, БП ТаТЦентр.

Підлітковий епатаж: як реагувати?

2017-01-19
Багатьох батьків дивує та лякає, коли їх слухняна та лагідна дитина перетворюється на колючого і сердитого підлітка. Школяр поступово відділяється від родини, його базовою психологічною потребою стає спілкування з однолітками. Дитина жадає більшої свободи, намагається стати незалежною і самостійною, вимагає визнання своєї значущості та дорослості.
 
Зазвичай суперечки і конфлікти у цей період зумовлені завищеними претензіями дитини і неадекватною оцінкою ними своїм здібностей і можливостей. Більшість дітей у підлітковому віці намагаються наслідувати поведінку дорослих: зловживати макіяжем (для дівчат), пускатися у романтичні пригоди, пробувати тютюн, алкоголь і наркотики,копіювати не найкращі звички дорослих.
 
Зміни, що відбуваються біологічно, пов’язані зі справжньою гормональною бурею, яка вирує в організмі дитини. У неї завершується статева самоідентифікація і формується статерольова приналежність.
 
 
Нерідко підліток проявляє себе у цьому віці у перебільшеному потягу до ризику – це пов’язано зі спробами визначити межі допустимого. Але в той же час для тинейджера характерні занижена самооцінка при надмірних вимогах до себе. Тому для підлітка ризиковані вчинки – це можливість виділитися серед однолітків, привернути до себе увагу, вибитися в лідери, самоствердитися.
 
Одним із таких проявів може стати вибір яскравого одягу, незвичайних зачісок і кольору волосся, пірсинг або татуювання. Такі експерименти із зовнішністю найчастіше не схвалюються дорослими і призводять до сварок, конфліктів та відкритого протистояння. Батькам важко змиритися із тим, що їх палко люба дитина починає виглядати епатажно, і нерідко мами і тата прибігають до заборон. Це – не найкраща тактика в тому випадку, якщо ви прагнете зберегти в родині атмосферу любові та близькості.
 
Намагайтеся дізнатися у дитини, який сенс вона вкладає у свої експерименти. Цілком можливо, що зрозумівши причини дії підлітка, ви будете більш спокійно сприймати хід молодіжної моди. Скоріш за все, вашій дитині хочеться бути гарною, успішною, краще відповідати вимогам соціуму, а це – цілком закономірні спонукальні причини, навіть якщо стандарти краси, прийняті у підлітковому оточенні, зовсім неприйнятні особисто для вас.
 
Не піддавайтеся розповсюдженому стереотипу про те, що прагнення до неформального зовнішнього вигляду говорить про схильність дитини до аморальної поведінки. Це – давно розвіяний міф. Схильність до самовираження через зовнішній вигляд не говорить ні про злочинні схильності підлітка, ані про ризик виникнення залежності від наркотиків, алкоголю або азартних ігор.
 
Скоріш за все, на питання "Навіщо?" дитина відповість, що так прийнято в її субкультурі. Це – чудовий привід поговорити із підлітком про те, що його привабило саме у цій групі людей. Розпитайте його про проведення часу, захоплення, близьких приятелів. Для тинейджера крайнє важливо – належати до спільноти, бути там "своїм", але при цьому виділятися. Ваш інтерес до його захоплень допоможе налагодити довірчі стосунки. Тому намагайтеся впоратися зі своїм протестом, якщо якісь із правил підліткової групи здаються вам негативними.
 
Залишайтеся для своєї дитини доброзичливим другом, а не сердитим і суворим ментором. Якщо підліток відчує, що вам дійсно цікавий його внутрішній світ, то він стане більш відкритим.
 
 
Довіра, любов до дитини, уміння знаходити компроміси і приймати вибір підлітка – це ваша можливість уникнути серйозних конфліктів і допомогти їй подолати найскладніший життєвий період.
 
 

Читайте також: