+38 (067) 238 55 15
  
+38 (095) 07 07 047
    +38 (073) 100 31 81
 
Мови

Уважаемые клиенты, просим обратить ваше внимание на то, что в феврале-марте офис компании по техническим причинам работать не будет. Разместить свои заказы вы всегда можете по телефону, электронной почте и Viber. О встрече, для подачи документов на апостиль, легализацию или для нотариального заверения, мы всегда можем договориться предварительно. Все наши контакты актуальны как и обязательства перед вами. Приносим свои извинения за временные неудобства. Благодарим за понимание.
Мы всегда будем рады вам помочь! С уважением, БП ТаТЦентр.

Проблема профорієнтації: чим можуть допомогти батьки?

2017-01-04
Питання "Ким ти хочеш стати?" родичі та друзі ставлять дітям із найменших літ. Але у підлітковому віці ця проблема стає більш серйозною, і в цей момент дуже важлива зважена та обдумана допомога батьків – адже мова йде не просто про вибір спеціальності, а буквально про вибір майбутньої долі. Як же допомогти випускнику розібратися у розмаїтті професій?

Спеціальне тестування

Існують спеціальні опитувальники, за результатами яких можна зробити досить достовірні висновки про здібності та схильності підлітка. Таке тестування може проходити в школі, якщо в ній працює кваліфікований психолог. Частина тестування проводиться в школі для того, щоб більш грамотно розподіляти дітей за профілями в системі освіти: гуманітарним, технічним, природничо-науковим.
 
Якщо в тому навчальному закладі, яке відвідує ваша дитина, такого профтестування не проводиться, можна звернутися до стороннього психолога. Слід враховувати, що якісні тести основані не просто на підрахунку балів, а й потребують серйозних навичок в інтерпретації. Крім того, кваліфікований спеціаліст дає розгорнуті рекомендації не стільки щодо конкретної спеціальності, скільки щодо пріоритетного напрямку розвитку.

Намагайтеся краще зрозуміти свою дитину

 
В житті кожної родити проходить складний момент – з початком підліткового віку діти починають менше спілкуватися із батьками. Це – нормальне явище, якого не варто лякатися. Намагайтеся частіше спонукати свого школяра до розмови, запитуйте його про те, чим він хотів би займатися, які цілі він перед собою ставить – тоді ви зможете краще допомогти йому під час вибору професії. Обов'язково розкажіть йому про те, як ви визначилися із своєю майбутньою спеціальністю. Поділіться із підлітком тими труднощами, які особисто вам доводилося долати, і ні в якому разі не приховуйте своїх помилок, якщо вони були. Все це допоможе вам краще пізнати своє чадо і стати йому гарним порадником.

Проаналізуйте об’єктивні фактори

Звичайно, найголовнішим критерієм у профорієнтації повинно бути бажання підлітка – адже мова йде про його життя. До останніх класів школи, як правило, вже стають досить зрозумілими здібності і схильності дітей, особливості їх темпераменту і базові захоплення. Проаналізуйте ринок праці у вашому регіоні і затребуваність окремих спеціальностей, уточніть, в яких навчальних закладах можна отримати відповідні навички.
 
Буде дуже корисним, якщо ви знайдете можливість більш повно познайомити дитину з декількома спеціальностями. Це можна зробити в дитячих профорієнтаційних центрах і таборах, а можна знайти можливість влаштувати школяреві відповідну практику на реальних підприємствах – все це буде дуже корисно для школяра, уявлення якого про професії часто не відповідає реаліям.

Не намагайтеся втілити в дитині власні мрії

Ваша дитина – це самостійна особистість, і вимагати від неї відповідати вашим невтіленим планам – це серйозний ризик зіпсувати його долю. Людина може бути успішною і щасливою лише тоді, коли вона живе власним життям. І вибір шляху розвитку дитини повинен бути її, а не вашим, свідомим кроком.
 
Статистика показує, що до 80% випускників, які вступили до внз під тиском обставин, в подальшому змушені змінювати непривабливу роботу на іншу, яка більше відповідає їх бажанню. Природно, що в такій ситуації молодим спеціалістам доводиться надолужувати втрачене.
 

Не лякайтеся помилок

Мало кому вдається прожити життя, не вчинивши серйозних помилок, особливо – в юності. Не страшіться самі і не лякайте свою дитину тими ризиками, з якими йому неминуче доведеться зіткнутися. Можливо ваші син або донька зроблять неправильний вибір, але це буде саме їх вибір! Від вас потребується підтримка, прийняття і готовність допомогти, а не бажання взяти на себе відповідальність у питанні профорієнтації.
 

Читайте також: