+38 (067) 238 55 15
  
+38 (095) 07 07 047
    +38 (073) 100 31 81
 
Мови

Уважаемые клиенты, просим обратить ваше внимание на то, что в феврале-марте офис компании по техническим причинам работать не будет. Разместить свои заказы вы всегда можете по телефону, электронной почте и Viber. О встрече, для подачи документов на апостиль, легализацию или для нотариального заверения, мы всегда можем договориться предварительно. Все наши контакты актуальны как и обязательства перед вами. Приносим свои извинения за временные неудобства. Благодарим за понимание.
Мы всегда будем рады вам помочь! С уважением, БП ТаТЦентр.

Слухняні діти сидітимуть на батьківській шиї до 40 років!

2016-09-14
Слухняні діти сидітимуть на батьківській шиї до 40 років!
Згідно із соціологічними опитуваннями більшість школярів не вважає похвальними такі якості, як незалежність, рішучість, прагнення досягати своєї мети, не зважаючи ні на що, ощадливість та розважливість. За цими ж дослідженнями молодші підлітки вважають слухняність гарною рисою особистості. Це не дивно – такий стереотип нав’язує школа і, за інерцією, батьки та бабусі з дідусями.
 
Як це впливає на майбутню кар’єру підлітка? Дуже негативно! Адже він прийде в компанію з певними навичками: суперечити керівництву не можна, пропонувати оригінальне рішення проблеми – небезпечно, вимагати підвищення зарплати – непристойно, наполегливо пропонувати товар – соромно. Для такої молодої людини головне – відповідально виконувати те, що їй доручено. Але з таких людей не виростають ні видатні співробітники, ані підприємці, які готові до інновацій.
 
По-іншому все відбувається у розвинених країнах. Там дітей з молодших класів навчають підприємництву. В тому числі і тому близько 70% випускників американських університетів планують в майбутньому заснувати свій власний бізнес, а 40% мріють про те, щоб винайти щось, що кардинально змінить світ.
 
У багатьох приватних школах США вже з першого класу дітей вчать бізнесу одночасно із загальноосвітніми предметами. У дитини виховується відчуття господаря, відповідальність за власні вчинки і життя своїх близьких. Адже головне завдання підприємця – це приймати рішення і нести відповідальність за їх наслідки. Ключ до успіху у власному проекті – це не слухняність і не дотримання правил, а саме відповідальність і готовність до ризику.
 
Так, наприклад, в Штатах існує традиція влаштовувати для школярів своєрідне випробування, яке називається "День лимонаду". Кожен школяр готує власний бізнес-план із запуску точки продажу напою: визначає рецептуру продукту, собівартість, націнку, величину необхідних інвестицій, стратегію реклами тощо. Гроші на проект отримує у інвесторів – батьків, яких повинен переконати у вигідності проекту. Таку подію практично неможливо уявити в нашій країні – адже ми звикли оберігати своїх дітей від найменшої відповідальності і ризику. Американці ж впевнені, що навичка бізнес-планування і вміння розрахувати вкладення, - це значне зниження ризиків під час будівництва успішного бізнесу. Вони впевнені, що чим раніше молода людина починає набувати таких навичок, особливо в ігровій формі, зі своїми приятелями і за доброзичливою допомогою дорослих, тим більше підготовленою до успішної підприємницької діяльності вона виросте.
 

Як навчити дитину заробляти?

  1. Кардинально змініть відносини у родині, розподіліть між своїми близькими відповідальність, забезпечте можливість дитині розвиватися самостійно. Стимулюйте навичку виконувати встановлені правила і обговорені обов’язки, а не слухняність. Дисципліновані і слухняні діти виростають боязкими та безініціативними і будуть до 40 років тягти з вас гроші.
  2. Не засуджуйте дитину за те, що вона намагається продати щось своїм друзям або однокласникам (ручки, фантики, наліпки тощо) або ще як-небудь заробити. Діти первісно володіють підприємницькою жилкою, яка втрачається через соціальні обмеження. Завдання мами і тата в цьому випадку доволі проста: підтримати ідею заробітку, скорегувавши спосіб. Нехай рекламують свій товар, нехай переходять на інші способи торгівлі, нехай пропонують свої послуги стороннім людям! Погодьтесь, бути сміливим і оригінальним – це краще, ніж бути боягузливим і бідним.
  3. Не нав’язуйте дитині захоплення – кожне хобі можна монетизувати. І, хоча багато батьків мріють, щоб їх дитина стала саме економістом, юристом або лікарем, спеціаліст у будь-якій галузі може бути затребуваним.
  4. Дайте дитині можливість навчитися основам бізнес-планування у власній родині. Зробіть її модератором вашого сімейного бюджету – хай не цілком, але у питаннях обов’язкових щомісячних витрат, із витратами на харчування та засоби гігієни включно. Таким чином дитина опанує сутність грошей і зрозуміє, що навіть найменші витрати в результаті виливаються у значні суми.
  5. Намагайтеся як можна менше контролювати дитину. Дайте їй свободу самій обирати собі друзів, одяг і захоплення. Звичайно, це вимагатиме від вас значної сміливості і буде, особливо на початку, нелегким завданням, але тим самим ви дасте своєму нащадку можливість вирости самостійною та ініціативною людиною, у якої буде значно більше шансів на успішну кар’єру і на прибутковий власний бізнес!
 
 

Читайте також: