+38 (067) 238 55 15
  
+38 (095) 07 07 047
    +38 (073) 100 31 81
 
Мови

Уважаемые клиенты, просим обратить ваше внимание на то, что в феврале-марте офис компании по техническим причинам работать не будет. Разместить свои заказы вы всегда можете по телефону, электронной почте и Viber. О встрече, для подачи документов на апостиль, легализацию или для нотариального заверения, мы всегда можем договориться предварительно. Все наши контакты актуальны как и обязательства перед вами. Приносим свои извинения за временные неудобства. Благодарим за понимание.
Мы всегда будем рады вам помочь! С уважением, БП ТаТЦентр.

Типові помилки в профорієнтації. Як допомогти школяреві?

2016-12-05
Вибір життєвого шляху - це дуже відповідальне завдання, до якого школярі не завжди готові. Зараз це особливо важливо, адже нерідко приймати рішення доводиться не після випускних тестів, а набагато раніше - за пару років до закінчення школи, оскільки в багатьох навчальних закладів в старших класах вже працює спеціалізація.
 
Тому молоді люди найчастіше в повному обсязі усвідомлено обирають майбутню професію. Які ж найпоширеніші помилки в профорієнтації? 

Перекладати відповідальність на інших 

Нерідко випускник не приймає рішення сам, а орієнтується на думку когось зі свого оточення: «Мама вважає, що бути юристом престижно», «Друзі вирішили вчитися на програмістів» ... Такий підхід до визначення своєї майбутньої спеціальності може бути пов'язаний з тим, що батьки не давали дитині можливості самій зробити вибір, все вирішували за нього, або у школяра не вистачає інформації про те, що з себе представляє будь-яка з професій. 

Орієнтуватися виключно на прибуток і престиж 

  Тінейджер черпає відомості про зовнішній світ переважно з фільмів, тому йому може здаватися, що представники якихось професій безумовно багато заробляють і користуються повагою в соціумі. До того ж, у підлітка можуть бути вельми специфічні знання про зміст якихось спеціальностей - він цілком може не розрізняти роботу операціоніста і керуючого банківською структурою. Не дивно, що при таких умовах високий ризик зробити неправильний вибір. 
 
Ще підліток не може адекватно сприйняти той факт, що оплачується не спеціальність, а рівень кваліфікації і займана посада.Так, наприклад, заробіток юриста в міжнародній корпорації буде в рази вище, ніж юристконсульта в маленькій локальної компанії. А якщо мова йде про престижність якоїсь професії, то сприйняття соціумом схильне моді і часто змінюється. 

Вибирати професію, не зібравши про неї достатньої інформації 

«Хочу бути менеджером, кухарем, продавцем ...» - нерідко молоді люди слабо уявляють собі, в чому полягають функціональні обов'язки представників конкретної професії. І, природно, не можуть уявити, як проходить робочий день, які вимоги потрібні для того, щоб впоратися зі своїми завданнями. Адже зовнішні атрибути спеціальності далеко не завжди відображають її сутність. 

Ототожнювати професію зі шкільним предметом 

Нерідко випускники роблять вибір за правилом: «Подобається фізика - значить, буду фізиком». Крім того, що любов до конкретного навчального предмету може бути пов'язана не з ним самим, а з особистістю вчителя, та й професія «фізик» має на увазі зовсім різні види робіт: від фундаментальної науки до викладання в школі. 
 

Обмежувати себе, виходячи з помилкової оцінки власних здібностей 

Вибір майбутньої професії, на жаль, потрапляє на той вік, коли підліток ще не може адекватно оцінювати свої здібності. Так, багато хто не ризикують навіть мріяти про престижну і високооплачувану спеціальності, що вимагає високої кваліфікації, тому що не впевнені в своїх силах. Або, навпаки, занадто високо оцінюють свої можливості, тому, не розібравшись, намагаються вступити на факультети з дуже високими вступними вимогами. Зараз, коли можна подавати документи в кілька вузів одночасно, цю проблему вирішити набагато легше. 

Бути підвладним стереотипам про професії 

 
Батькам не варто забувати про те, що у підлітка через брак життєвого досвіду зазвичай немає об'єктивних знань про сутність тієї чи іншої професії. Тому не дивно, що тінейджер неусвідомлено орієнтується на подібні шаблони: математики - жебраки і «несповна розуму», журналісти проводять час на світських заходах, кулінари постійно винаходять незвичайні страви. Доросла людина знає, що це далеко не так, а підлітку просто ніде буває отримати інформацію. 
 
В НЦ «Перспектива» ми створили такі умови, щоб школяр на практиці зміг дізнатися, що представляють собою сучасні професії. Наша профорієнтаційна програма в дитячих таборах - денному і заміському - дозволяє дітям отримати на практиці інформацію про декілька спеціальностей, познайомитися і розпитати експертів, спробувати свої сили в реалізації реальних професійних проектах. .
 
Наші табори "Майстерня професій" - це відмінний варіант корисного відпочинку для школярів. Кваліфікований психолог спостерігає за дітьми протягом всієї зміни, тестує їх і дає батькам рекомендації по найбільш перспективному напрямку розвитку. 
 
         
 
До того ж, в наших таборах дітям весело і цікаво! У програмі перебування - захоплюючі квести, дискотеки, екскурсії, майстер-класи, вистави та вікторини. І, звичайно ж, ігрова англійська і багато рухливих ігор.