+38 (044) 394 86 06
  
+38 (095) 07 07 047
  
+38 (067) 238 55 15 
  
+38 (073) 100 31 81
Мови

Бажаєте бути успішними – малюйте!

2016-10-30
 
Ми живемо в світі правил, що постійно транслюються, емоцій, які нав’язуються, шаблонів і стереотипів. Умови, створені цивілізацією, з одного боку значно полегшили наше життя, а з іншого боку – практично виключили з нашого повсякдення емоційне та інтуїтивне сприйняття дійсності. Ми живемо в світі доказовості: "порівняйте цей товар з аналогічними", "прочитайте відгуки про нашу компанію", "ось порівняльні характеристики..."
 
Діячі кіноіндустрії, рекламного бізнесу и телебачення чудово володіють всіма прийомами утримання нашої уваги, оскільки саме наша увага приносить цьому бізнесу прибуток. Тому недивно, що ми з дитинства звикаємо отримувати емоції через музику і телевізор.
 
Крім того, нас із дитинства постійно стримували – не кричи, не плач, не показуй пальцем, не смійся голосно! Стримуючи прояв емоцій, ми на фізіологічному рівні отримуємо блокування на переживання емоцій та на їх демонстрацію.
 
2.	Занятия рисованием, как ни странно, улучшают коммуникативные навыки и делают речь образнее
В реальності, кожна людина наділена трьома способами сприйняття світу – раціональним, емоційним та інтуїтивним. Але система навчання розвиває лише "раціо". Навіщо збіднювати себе, якщо це так просто – навчитися підключати праву півкулю, дружити з власними емоціями, вміти з ними співіснувати!
 
Є велика кількість способів і різних практик "прокачки" правої півкулі. Але більшість з тих, хто пробує медитувати, робити будь-які вправи або занурюватись в уяву, стикаються зі складнощами: "У мене не виходить ні про що не думати", "я не можу повністю розслабитися", "я не можу усамітнитись". Більшість духовних практик потребують зусиль і спочатку не дуже комфортні.
 
Досвідчені психологи рекомендують простий шлях до пізнання своєї емоційної сфери – малюйте! В цьому занятті прихований величезний потенціал – під час малювання людина може на фізичному рівні реалізувати свої емоції, осягаючи їх. Створюючи образ, зосереджуючись на полотні, на рухах своїх рук, людина "занурюється" в свій власний емоційний світ без попередніх вправ. Роздивляючись фарби, обираючи палітру свого малюнку, ми на тілесному рівні звертаємось до своєї правої півкулі і, буквально, примушуємо її інтенсивно працювати та оновлюємо нейронні зв’язки. Наша права півкуля отримує "дозвіл на існування", на спілкування з нами. В цьому і полягає ключовий секрет "Арт-терапії".  
 
Не дивуйтесь, якщо після регулярних занять малюванням ви виявите, що стали більше компанійськими, що вам легше висловити свою думку, що ваша мова стала багатшою і яскравішою. Психологам давно відомий прямий зв’язок між мілкою моторикою рук і мовою. Побудовані на цьому зв’язку методики успішно застосовуються з дітьми, але і у дорослих вони також чудово працюють.
 
Людина часто боїться починати малювати – всі ми в дорослому віці дуже залежні від чужої думки, боїмося жартів тих, хто оточує нас, або загалі становимося категоричними перфекціоністами та не беремося робити те, що не впевнені, що зробимо на "відмінно". 
 
Уявляєте, яке почуття звільнення може відчути людина перед мольбертом з фарбами серед людей, які не будуть мило над ним жартувати, а які щиро, зацікавлено і в той же час професійно допоможуть буквально за пару годин створити справжню картину!
 
До речі, ви знаєте, що змальовування – це цілковито унікальна вправа! Для спеціалістів, які займаються розробкою методик росту особистості, вже давно не секрет, що змальовування чудово допомагає виробити навичку формулювання мети і процесу її досягнення. Адже створення картини включає в себе все – отримання загальної уяви про об’єкт, вивчення деталей, їх взаємний зв’язок.
 
Перед копіюванням ви будуєте перед своїм уявним поглядом етапи і послідовність дій, а потім, малюючи, ви долаєте якісь непередбачувані перешкоди, щось перероблюєте, виправляєте помилки, по-новому формулюєте свій задум – а це те ж саме, що необхідно виконувати при досягненні будь-якої мети.
 
Таким чином, під час малювання ви інтуїтивно і на рівні підсвідомості "привчаєте" свій організм до алгоритмів постановки і вирішення завдань.
 
1.	Рисование – отличный способ расслабиться и дать выход своим эмоциям
Отже, підведемо підсумки.
Малювання взагалі та зокрема змальовування допомагають:
  • залишити осторонь  оточуючий світ та зануритись в себе
  • зосередитись на своїх емоціях, збагнути їх і висловити
  • налагодити міцний і комфортний зв’язок зі своєю правою півкулею
  • отримати навичку одночасно роздивлятись увесь об’єкт та його деталі
  • навчити свій організм опрацьовувати процес формулювання і досягнення мети.
 

Запрошуємо Вас на наші творчі заняття!

 
 
Бажаєте бути успішними – малюйте!