+38 (067) 238 55 15
  
+38 (095) 07 07 047
    +38 (073) 100 31 81
 
Мови

Уважаемые клиенты, просим обратить ваше внимание на то, что в феврале-марте офис компании по техническим причинам работать не будет. Разместить свои заказы вы всегда можете по телефону, электронной почте и Viber. О встрече, для подачи документов на апостиль, легализацию или для нотариального заверения, мы всегда можем договориться предварительно. Все наши контакты актуальны как и обязательства перед вами. Приносим свои извинения за временные неудобства. Благодарим за понимание.
Мы всегда будем рады вам помочь! С уважением, БП ТаТЦентр.

Уроки, оцінки, комп'ютер, захоплення, майбутня спеціальність ... Головні правила для батьків школярів

2016-12-08
Роль батьків - одна з найскладніших в житті, та й відповідальність у мами і тата - дуже серйозна. Тому не дивно, що багато хто з батьків вкладають в свою дитину багато сил, часу і уваги. Але і в цьому питанні важливо не перейти межу розумного, тому що надмірна опіка можуть нашкодити вашому чаду, позбавити його ініціативності і стати перешкодою для успішного майбутнього. 
 
Так як же поводитися, якщо ви хочете, щоб ваша дитина виросла щасливою, адаптованою до соціуму і процвітаючою? Прислухайтеся до рекомендацій фахівців! 

Домашні завдання 

  Чи варто батькам стежити за тим, щоб дитина вчасно і правильно робила уроки? Робити так, мабуть, варто тільки в тому випадку, коли ваш малюк тільки-тільки пішов в школу - поки він не звик до нового режиму. А потім виконання домашніх завдань має стати його відповідальністю. Зрозуміло, можливі випадки, коли дитина прийде до школи з незробленими уроками і отримає погану оцінку або зауваження. Цілком природно, що така перспектива лякає батьків, але вони повинні розуміти, що, чим раніше вони перестануть опікати і підстраховувати дитини, тим раніше вона навчиться контролювати свої дії самостійно. 
 
Те ж саме відноситься і до того, наскільки добре школяр справляється з завданнями. Саме виправляючи помилки і, звичайно, отримуючи не надто високі оцінки, дитина навчається. А якщо за його роботою уважно стежить пильна мама чи бабуся, то виникне парадоксальна ситуація: чудово виконані домашні завдання поєднуються з сумнівним рівнем знань. 

Шкільні оцінки

Щоденник дитини з високими оцінками з усіх предметів, звичайно ж, приносить батькам радість. Але потрібно враховувати, що завищені очікування мами і тата - це занадто важкий тягар для сформованій дитячої психіки. У дитини може сформуватися відчуття, що його люблять не як такого, а тільки, якщо він добре вчиться. Не робіть такої помилки! 
 
До того ж психологи помітили ще один цікавий факт: відмінники рідко домагаються в житті значних успіхів. Особливо це стосується людей, яким для відмінного атестата доводилося багато зубрити і працювати. 
 
 
Справа в тому, що «середнячки» вміють справлятися з невдачами, не ставлять перед собою завищені вимоги, вміють «тримати обличчя» в разі поразки. Та ж дитина, яка отримувала в школі тільки найвищі оцінки, може в дорослому житті страждати від перфекціонізму. Швидше за все, їй буде важко приймати важливі рішення через невпевненість у своїх здібностях. 

Комп'ютер і гаджети 

 
Занадто часто батьки просто виганяють дітей від комп'ютера зі словами: це шкідливо. Давайте розбиратися. Якщо у дитини основне проводження вільного часу - ігри, то це заняття потрібно строго лімітувати в залежності від віку. Але сучасні школярі проводять багато часу і за корисними заняттями: вони вчаться малювати і програмувати, знаходять необхідні для школи матеріали, дивляться фільми, освоюють ази рукоділля. 
 
Постарайтеся розібратися, чим саме займається ваш малюк в інтернеті і постарайтеся направити його інтерес в корисне русло: він може створити ваш сімейний сайт або відеоблог, створювати колажі і поздоровлення до свят, вчитися азам програмування або обробки звуку. Сучасний інтернет дає дуже багато можливостей для того, щоб час, проведений біля комп'ютера, був використаний з користю. 

Гуртки та секції 

У батьків не повинен викликати подив той факт, що школяр часто змінює свої інтереси. По-перше, він часто слідкує за загальними віяннями в своєму середовищі. По-друге, дитинство - це період, в який формується особистість, і для того, щоб визначити, що їй подобається, дитина повинна спробувати різні заняття. Тому постарайтеся не обмежувати його в цих пошуках. Зазвичай у старших класах школяр більш-менш визначається зі своїми інтересами. 

 
 

 

Вибір професії 

У сучасних реаліях це питання все більше ускладнюється. По-перше, у багатьох школах прийнята рання спеціалізація. По-друге, значно змінюється сутність багатьох звичних професій. По-третє, постійно з'являються нові актуальні спеціальності. Тому дуже часто батьківських уявлень про профорієнтацію і про потенціал власної дитини недостатньо для того, щоб допомогти йому визначитися з вибором. 

 
Як же діяти? По-перше, потрібно дати дитині якомога раніше максимальну свободу вибору. Якщо вже з 5-7 років діти поступово привчаються самі приймати рішення, то до підліткового віку вони зазвичай знають, чого хочуть, можуть визначити і обгрунтувати свої бажання. 
 
Потрібно давати школяреві спробувати себе в самих різних галузях. Це можуть бути і різні гуртки, і тематичні майстер-класи, і не дуже довгі курси. На канікулах дітей цілком розумно залучати, щоб вони допомагали в роботі вам або комусь із ваших друзів - навіть на безоплатній основі або за невеликі суми. У розвинених країнах ця практика застосовується дуже давно і чудово себе зарекомендувала. 
 
Батькам варто звернути увагу на ті заняття, які підлітку цікаві - адже в сучасному динамічному світі практично не обмежені можливості для самореалізації в різноманітних сферах. Найкраще оплачується не якась конкретна спеціальність, а рівень кваліфікації і вміння швидко набирати нові навички. Тому цілком реально перетворити шкільне захоплення в майбутню професію! 
 
У Навчальному Центрі «Перспектива» для школярів створена спеціальна програма з профорієнтації. У наших денних і заміських таборах «Майстерня професій» діти знайомляться з тими спеціальностями, які найбільш затребувані на ринку і цікаві їм: блогер, астронавт, дослідник, кулінар, підприємець, психолог, маркетолог і багато інших. 
 
Знайомство з професіями відбувається через занурення в кожну спеціальність, створення реальних проектів, зустрічі з успішними практиками та експертами. У нас багато творчих майстер-класів, практичних занять і захоплюючих спеціалізованих ігор. 

Ми працюємо для того,
щоб діти росли щасливими зараз
і успішними в майбутньому!