+38 (067) 238 55 15
  
+38 (095) 07 07 047
    +38 (073) 100 31 81
 
Мови

Уважаемые клиенты, просим обратить ваше внимание на то, что в феврале-марте офис компании по техническим причинам работать не будет. Разместить свои заказы вы всегда можете по телефону, электронной почте и Viber. О встрече, для подачи документов на апостиль, легализацию или для нотариального заверения, мы всегда можем договориться предварительно. Все наши контакты актуальны как и обязательства перед вами. Приносим свои извинения за временные неудобства. Благодарим за понимание.
Мы всегда будем рады вам помочь! С уважением, БП ТаТЦентр.

Як виховати оптиміста

2016-08-09
Як виховати оптиміста
Оптимізм - чудова якість, яка допомагає долати життєві негаразди, добиватися своєї мети і радіти кожному дню. Щоб виростити свою дитину оптимістом, скористайтеся нашими порадами!
 
Діти зазвичай переймають життєві правила, які прийняті в їх сім'ї. Тому батькам потрібно осмислити свої звички і постаратися їх, при необхідності, скорегувати.
 
Якщо дорослі члени сім'ї часто посміхаються, прагнуть знайти вихід, якщо трапляються невдачі, шукають позитивні моменти навіть у неприємні події, діти копіюють таку поведінку. Намагайтеся не зациклюватися на проблемах або нездужаннях, не перебільшуйте неприємності, тоді дитина буде рости з позитивним поглядом на світ. Нехай в вашому домі частіше звучить сміх, влаштовуються маленькі свята - тоді ваша дитина виросте оптимістом. 
 
Коли ви навчаєте своє чадо якимось новим навичкам, то у нього часто не все виходить відразу. Катання на ковзанах, лижах або велосипеді, гра на музичних інструментах, приготування обіду, дрібний ремонт одягу або участь в ремонті разом з татом - це прекрасні ситуації для того, щоб пояснити, що невдача - це не вирок. Пояснюйте малюкам і підліткам, що нова справа дуже рідко виходить з першого разу, а терпіння і віра у власні сили - найкращі помічники. Тоді дитина перестане сприймати невдалі спроби, як свідчення власної нікчемності, а зрозуміє, що це - нормальний етап процесу, і виросте упевненим в своїх здібностях.
 
Ця ж стратегія допоможе вам у всіх починаннях ваших дітей - вивченні іноземної мови, малюванні, співі, заняттях спортом, вступу до вузу або шкільних олімпіадах. Пояснюйте чаду, що з невдач просто потрібно робити висновки і йти далі. 
 
 
У міру того, як дитина дорослішає, пояснюйте, що в житті обов'язково трапляються кризи, і вчіть правильно діяти. Допомагайте йому розібратися в ситуації, знайти той вихід, який найбільш прийнятний для вашої дитини, підбадьорюйте і не страхуйте від помилок - нехай він дорослішає. У разі невдачі ваша роль - допомогти проаналізувати те, що сталося і зробити висновки, а не приймати рішення за малюка. 
 
Якщо у вашої дитини погані шкільні оцінки, не варто його лаяти. Набагато вірніше розібратися, чому так виходить. Трапляється, що якийсь із шкільних предметів не дається просто через невисоку кваліфікацію викладача або прихованого шкільного конфлікту. Якщо ви не будете звинувачувати школяра, а знайдете для нього відповідну мотивацію, допоможете розібратися з предметом або відносинах з учителем, то успішність вдасться вирівняти. Головне - не впадати у відчай, а бути впевненим в тому, що будь-яку ситуацію можна виправити і грати «на стороні» дитини - тоді вона зрозуміє, що більшість проблем цілком можна вирішити.
 
Радійте життєвим дрібницям самі і підказуйте своїй дитині такі деталі. Це може бути гарна квітка або можливість сходити на цікаву виставу, хороша оцінка по важкому шкільному предмету або задоволення від катання на велосипеді. Навіть нездужання або дощ - це привід випробувати задоволення: в цій ситуації можна подивитися мультфільми, навчитися готувати улюблене блюдо або зробити своїми руками щось цікаве. 
 
 
Найголовніше - вчіть своїх дітей шукати сприятливі умови в найбільш неприємних ситуаціях, і це непросте вміння допоможе йому вирости сильною і впевненою у собі людиною. 
 

Читайте також: