+38 (067) 238 55 15
  
+38 (095) 07 07 047
    +38 (073) 100 31 81
 
Мови

Уважаемые клиенты, просим обратить ваше внимание на то, что в феврале-марте офис компании по техническим причинам работать не будет. Разместить свои заказы вы всегда можете по телефону, электронной почте и Viber. О встрече, для подачи документов на апостиль, легализацию или для нотариального заверения, мы всегда можем договориться предварительно. Все наши контакты актуальны как и обязательства перед вами. Приносим свои извинения за временные неудобства. Благодарим за понимание.
Мы всегда будем рады вам помочь! С уважением, БП ТаТЦентр.

Якщо ваша дитина – шульга… Які особливості треба враховувати?

2017-01-30
Частина людей народжуються шульгами, і це нерідко сприймається батьками, іншими родичами та педагогами досить негативно – практично, як прокляття чи вирок. А що ж відбувається насправді?

Причини ліворукості

У людському організмі багато органів є парними, і в цій ситуації один із них бере на себе головну роль, в другий – допоміжний. Яка із рук – права чи ліва – буде основною, залежить від декількох обставин: генетична схильність, особливості виховання, відхилення в ході вагітності і ускладнення під час пологів.
 
Як правило, у людини основною є права рука, яка пов’язана із лівою півкулею головного мозку. Домінування лівої руки – це не помилки виховання, не погана звичка, а наслідок специфічного розвитку головного мозку. Ліворукість – це індивідуальна особливість дитини, яка в більшості випадків буває вродженою. З цим фактором нічого не треба робити, оскільки ліворукість – така ж вроджена особливість розвитку, як відтінок очей або темперамент; тобто, домінування лівої руки слід лише прийняти як факт і не намагатися змінити.

Психологічні особливості дитини-шульги

 
Людський мозок – вельми складний інструмент. Права його півкуля – "образотворча" і "емоційна". Вона моментально оброблює інформацію, сприймаючи її у цілісному форматі. Ліва півкуля відповідає за логіку: інформація засвоюється поступово, мозок перебирає всі доступні варіанти.
 
В цьому і полягає істотна різниця між шульгами та правшами, оскільки "базова" рука пов’язана із протилежною півкулею. Для шульги характерний інший спосіб обробки інформації, яка надходить і, відповідно, інші емоційні відповіді на те, що відбувається.
Чим же відрізняються діти, які надають перевагу лівій руці:
 
  • У шульг, як правило, відмінне "почуття тіла", вони добре орієнтуються у просторі, більш координовані та рухливі.
  • Шульгам важче вчитися читати, але вони чудово впораються із усіма завданнями, в яких необхідно зробити узагальнення.
  • У шульг більше схильностей до вивчення геометрії, оскільки ця наука пов’язана із просторовими образами, а до алгебри вони менш схильні – цей розділ математики потребує логічного послідовного мислення, за яке "відповідає" ліва півкуля.
  • Шульги прекрасно сприймають і письмове, і усне мовлення, але їм складніше засвоїти граматику.
  • Шульгам не властивий постійний самоконтроль, вони гірше виконують завдання, які потребують виконати деякі дії в певному порядку.
  • Шульги відрізняються більшою емоційністю, вони схильні ображатися, сердитися, дратуватися, особливо у випадках яких-небудь труднощів. Шульги більше, ніж їх праворукі однолітки вразливі та сприйнятливі.
  • У шульг більш багата уява, вони відрізняються схильністю до фантазій.

Що не можна робити батькам дитини-шульги?

Ліворукість – вроджений стан вашого малюка. Намагання привчити його користуватися правою рукою – це надзвичайно тяжкий стрес для психіки. Якщо виявляти напосідливість у цьому питання, то можна зруйнувати природній розвиток, адже саме у вашого чада у лівій півкулі відсутнє те, що спеціалісти називають "проекційною базою" для дрібної моторики і артикуляційного апарату.
 
В результаті ви можете отримати такі негативні наслідки:
 
  • значно затримується мовленнєвий розвиток, можуть виникнути логопедичні проблеми (не промовляння певних звуків);
  • дитина стає знервованою та дезорганізованою. Найчастіше в результаті насильного перевчення з'являються проблеми зі сном, апетитом, больові синдроми, нічне нетримання сечі, заїкання;
  • стаючи дорослим, "перевчений шульга" втрачає властивість добре орієнтуватися на місцевості. У нього гірше координація та сприйняття музичної інформації.
 
 
Не слід сприймати ліворукість дитини як якусь проблему і, тим паче, звертати на це особливу увагу. Вважайте домінування лівої руки вродженою особливість, і переконуйте в цьому оточуючих, інакше у дитини підвищується ризик формування заниженої самооцінки. Враховуйте, що дитина-шульга значно більш вразлива і сприйнятлива, тому ваша дратівливість або гнів можуть призвести до її надмірної замкненості.

Як діяти, якщо ваша дитина – шульга?

Якщо ваша дитина вважає, що її невдачі пов’язані із ліворукістю, розкажіть йому про знаменитостей із такою ж особливістю. Не забудьте повідомити педагогів у дитячому садку, школі, гуртках і секціях про те, що у вашої дитини основною є ліва рука – це допоможе попередити непорозуміння. Крім дещо більшої емоційності і особливості сприйняття інформації, ваша дитина нічим не відрізняється від правшів, тому вона проходить у своєму розвитку такі ж етапи, що й інші діти.