+38 (067) 238 55 15
  
+38 (095) 07 07 047
    +38 (073) 100 31 81
 
Мови

Уважаемые клиенты, просим обратить ваше внимание на то, что в феврале-марте офис компании по техническим причинам работать не будет. Разместить свои заказы вы всегда можете по телефону, электронной почте и Viber. О встрече, для подачи документов на апостиль, легализацию или для нотариального заверения, мы всегда можем договориться предварительно. Все наши контакты актуальны как и обязательства перед вами. Приносим свои извинения за временные неудобства. Благодарим за понимание.
Мы всегда будем рады вам помочь! С уважением, БП ТаТЦентр.

Що робити, якщо ваша дитина дивиться «доросле кіно»?

2016-05-28
 
Таке питання рано чи пізно постає перед усіма батьками. Широке розповсюдження гаджетів і доступний інтернет замінюють сучасним дітям заборонені картинки, які розглядали в підлітковому віці їх батьки. 
 

Чому саме діти дивляться еротичне відео? 

Перші епізоди знайомства з «дорослим відео» відбуваються у віці 6-8 років. У цьому проявляється природна форма пізнання життя, тим більше, що електронні пристрої дають можливість легко знайти нові знання в тій області, яка абсолютно невідома дитині.
 
Уникнути цього дуже важко, адже дітям доступний будь-який контент, якщо не на своєму телефоні, то на телефонах однокласників або старших хлопців. Тому знайомство з еротичним відео-продуктом учнями молодших класів - це цілком звичне явище. 
 
Інтерес до питань про стать у віці 6-8 років - це нормальне формування сексуальності. Дитина усвідомлює, що люди діляться на чоловіків і жінок, намагається зрозуміти, як він з'явився у батьків, з чого складаються дорослі відносини. Для нього стає важливим, чим відрізняються хлопчики від дівчаток, і він намагається знайти відповіді на свої питання. Якщо дорослі не зуміли створити таку атмосферу, коли малюк може дізнатися те, що його цікавить, у батьків, якщо в сім'ї діють табу на обговорення питань статі, дитині доводиться шукати інформацію там, де вона доступна. 
 
З переходом до підліткового віку інтерес до «забороненого відео» - це етап пізнання власної сексуальності. 
 
 
У цей період тінейджер вже починає відчувати особисту прихильність до когось з представників протилежної статі, у нього з'являються перші серйозні почуття. Тема взаємин жінок і чоловіків представляють вже не просто дитячий інтерес, це питання стає дуже особистим. Переглядаючи еротичне відео, підліток може розібратися з власними імпульсами, краще зрозуміти свої бажання і визначитися зі стандартними ситуаціями, які трапляються в період дорослішання. Як правило, тінейджери чітко усвідомлюють, що побачене на екрані - це імітація, і добре розділяють кіно і реальність.
 
Батькам не потрібно розглядати перегляд дітьми еротичних відео, як щось неправильне - це природний період дорослішання і усвідомлення сексуальності. І спроби перешкодити цьому в сучасній реальності не можуть бути успішними. Є випадки, які вимагають втручання батьків, але в цілому інтерес до статевих стосунків - це нормальна ситуація. 

Коли і як обговорювати з дітьми питання про стать?

 
Розмовляти про сексуальність потрібно в той момент, коли дитина питає. Важливо уважно ставитися до невербальних посилів - часто діти не формулюють своє питання чітко. Довіртеся батьківській інтуїції, але завжди уточнюйте, чи готова дитина до розмови. Якщо малюк відмовляється говорити на цю тему - не квапте його.
 
Не перевантажуйте розмову науковими подробицями або зайвими деталями, спілкуйтеся з малюком на мові, яка він розуміє. Головне - подолайте власне збентеження і намагайтеся говорити спокійно, щоб не спровокувати надмірну цікавість емоціями.

Якщо ви помітили, що ваша дитина подивидася «доросле кіно», постарайтеся тверезо оцінити свій емоційний стан і визначити, чи зможете ви провести розмову делікатно і адекватно.
 
У тому випадку, коли ви в змозі збудувати з дитиною відкриту розмову, обговоріть питання спокійно і усвідомлено. Постарайтеся зрозуміти, в якій ситуації був перегляд, чому дитина зацікавилася, чи був це одиничний випадок чи це буває регулярно. Пам'ятайте, що нічого страшного не відбувається, і у дитини проявляється природний пізнавальний інтерес. 
 
Не варто реагувати на те, що відбувається занадто емоційно. Найважливіше - не дати дитині зрозуміти, що ви засуджуєте його або вважаєте перегляд еротичного відео ганебним заняттям. Якщо ви не покажете бурхливої ​​реакції, заборони, подиву, то, швидше за все, дитина не зафіксує в пам'яті ці епізоди, оскільки вони цілком відповідають природному розвитку сексуальності.
 
Якщо дитина помітить, що один з батьків шокований, що він вважає сексуальність гріхом або брудом, то це може негативно позначитися на статевому розвитку, на можливостях побудувати відносини з протилежною статтю і створити власну сім'ю.
 
Той факт, що один з батьків, стикаючись з епізодами, коли дитина дивиться «доросле кіно», відчуває обурення або огиду, говорить про проблеми з його власною сексуальністю. У цьому випадку варто звернутися до психолога, щоб заспокоїтися і розібратися з власним інтимним життям. 

Коли слід звернутися до фахівця?

Якщо один з батьків усвідомлює, що йому не вдасться поговорити з дитиною спокійно, то таку розмову краще навіть не починати. Якщо є можливість, то попросіть провести таку розмову дорослому, з яким у вашого чада близькі відносини, і який близький до вашої сім'ї. Це можуть бути хтось із педагогів, друзів або родичів. Але і в цьому випадку вам необхідно проконтролювати, щоб дитина сама хотіла поговорити на цю делікатну тему. 

Що свідчить про необхідність розбиратися з проблемою?

Батькам варто звернути увагу, якщо епізоди перегляду «забороненого відео» дітьми 6-8 років стають регулярними, якщо дитина проявляє стійкий інтерес до цієї теми.
 
Для тінейджерів тривожними симптомами можна розглядати нав'язливий інтерес, відсутність якихось захоплень або хобі, погіршення шкільних оцінок.
 
Варто занепокоїтися, якщо підліток не прагне романтичних стосунків з однолітками або в тому відео, яке він дивиться, зустрічаються протиприродні або споганені епізоди. Якщо батьки помічають такі факти, це, швидше за все, означає, що підліток має серйозні проблеми, з якими намагається впоратися.
 
Нерідко буває, що підліток не готовий поділитися з дорослими своїми неприємностями, перебільшуючи свою провину або вважаючи, що те, що сталося з ним, чимось ганебним. 
 
 
Простежте за дитиною - якщо він став замкнутим, похмурим, розсіяним, якщо у нього погіршився сон або помітно змінився апетит, то це свідчить про те, що в його житті відбувається щось травмуюче.
 
Це треба враховувати, якщо вам вдасться поговорити з підлітком про «доросле відео» в спокійній обстановці - можливо, дитина поділиться з батьками своїми тривогами. Плануючи консультацію з фахівцем, не варто підкреслювати, що у дитини щось не так. Просто позиціонуйте психолога або сексотерапевта, як більш кваліфікованого фахівця, який має кращу кваліфікацією. 

Читайте також: